Şiddetli Baş Ağrısına Hangi Dua İyi Gelir? | Allah'ın Bereketi | Allah'ın İsimleri

Şiddetli Baş Ağrısına Hangi Dua İyi Gelir?

Şiddetli baş ağrısına hangi dua iyi gelir, baş ağrısının sebepleri nelerdir, dualar baş ağrısına nasıl iyi gelir. Baş ağrısı için ilaç dışında aranan alternatifler hakkında merak ettikleriniz sizin için derlendi.

Baş ağrısı küçük büyük her yaşta yaşanan sıkıntıdır. Şiddetli baş ağrısında ilaçların çözüm olmadığı zamanlar vardır. İslam dini bizlere güzel ahlakı öğretirken tüm sorunlarımıza çare bulmayı da sağlar. Özellikle ilaçların bulunmadığı zamanlarda hastalığında şifanın da Allah’tan geldiğine inanan müslümanlar dua ederek şifa bulmuşlardır.

Baş Ağrısına İyi Gelen Dualar

Baş ağrısı özellikle stres ve yorgunluk zamanlarında sık görülen rahatsızlıktır. Sürekli yaşanması şiddetli ağrılara sebep olur. Yardımı Allah’tan dilemek her zaman olumlu sonuçlara neden olur. Dua insanlığın manevi reçetesidir. Şiddetli baş ağrısına hangi dua iyi gelir sorusuna verilen cevaplar Allah’ın izniyle şifa olmasını sağlar. Neden kendi duamız yeterli değil diye sorulacak olursa, kendi dualarımız da bir şifadır fakat Allah-u Teala Kuran-ı Kerim’de insanlığın herşeyi için bir çözüm yolu sunmuştur. Verilen surelerle yapılan dualar daha hızlı çözüme ulaşır. Tabiki tamamen çözüm olamayabilir çünkü şiddetli baş ağrıları birçok hastalıkların semptomu olabilir mutlaka doktora da görünmek gerekir.

Dualar Baş Ağrısına Nasıl çözüm olur

Kuran okumak, Allah’ı zikretmek, ibadetlerin yerine getirilmesi gibi hareketler insan ruhunun doygunluğunu yani huzurunu artıran eylemlerdir. Evreni yaratan Allah kendisine rahatsızlığından dolayı dua eden kulunu geri çevirmeyeceği gibi maneviyatından dolayı baş ağrısı geçebilir. Tıpkı sakin ortama girildiğinde başın sakinleşmese gibi bir durum söz konusudur. Okunan surelerle Allah’ın sözünden şifa istenir. İslam dininde Allah’ın zikredildiği ortama Melekler inerek o evde ihtiyaç olan durumlar sunulur. Böylece kişi için şifa bulunur. Bu nedenle dua ve sureler şiddetli baş ağrılarına iyi gelir. Şiddetli baş ağrısına hangi dua iyi gelir konusunda okunması gereken dualar şu şekildedir:

  • Fatiha süresi 7 defa okunur ve ardından baş ağrısı için okunması gereken dua okunur.
  • Haşr suresi 21-22-23-24 ayetleri
  • Esma zikirlerinden El-Gani 1091 kez okunur.

Fatiha ile okunan dua :

Bismillahirahmanirrahim, Bismillahi’l-kebiri, neuzü billahi’l-azimi min şerri ırkın ne’aarin ve min şerri harrin-nari. Sadak allah ül azim.

Yorum Yapılmamış

Cevap Ver