Peygamber Efendimiz Baş Ağrısı için Hangi Duayı Okurdu? | Allah'ın Bereketi | Allah'ın İsimleri

Peygamber Efendimiz Baş Ağrısı için Hangi Duayı Okurdu?

Peygamber Efendimiz baş ağrısı için hangi duayı okurdu, dua etmenin vücuda olan etkileri, baş ağrısına iyi gelen dua. Baş ağrısı hakkında merak ettiğiniz konular sizin için derlendi.

Baş ağrısı, bireyin gün içerisinde yaşadıklarının sonucu olarak ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Tabiki bu her durumda geçerli değildir. Doktora başvurulduğu taktirde geçmeyen ağrılarda İslam Peygamberi Hz. Muhammed (sav) dualar yardımıyla ağrıların geçebileceğini bildirmiştir. Bu nedenle de Müslüman bireyler Peygamber Efendimiz baş Ağrısı için hangi Duayı okurdudiye araştırma yaparlar.

Baş Ağrısı için Okunan Dualar

Baş ağrısı her insanda sıkça rastlanan rahatsızlıktır. Baş ağrısı için insanlar ilaç almayı kolaylıkla tercih etmezler. Bunun için çaylar, sakinleştirici unsular ve dualara yönelirler. Bazen baş ağrısı başka insanların o kişi üzerinde gözü kaldığı olarak da yorumlanabilir. Bu konuda net bir şey söylenemez. Fakat dualarda baş ağrısına çözüm bulunacağını Hz. Peygamber (sav) rivayet etmiştir. Baş ağrısı için okunan dualar birden fazla şekilde sunulabilir. Her duanın hükmü ayrı olarak bilinse de şifa için Allah dememiz bile O’nun tarafından yardım çağrısıdır. Peygamber Efendimiz baş ağrısı için hangi duayı okurdu; peygamber efendimiz baş ağrısı için bireyin elini başına koyarak Haşr suresini okumasını dile getirmiştir. Haşr suresinin mealinin okunmasında da anlaşılacağı gibi bu sure sıkıntılarımızdan kurtulmak için Ondan merhamet istememizdir.

Baş Ağrısı için Okunan Duaların Hükmü Nedir?

Baş ağrısı için okunan duaların hükmü; insanın karşılaştığı bu rahatsızlıktan ötürü dayanamadığı ve kendisine eziyet ettiğini belirtir. Hemen ardından bu rahatsızlıktan kurtulmak için Allah’tan merhamet istenmesidir. Okunan dualarda birebir baş ağrısıolarak geçmese de Ayet-i Kerimeler de bulunan anlam insanların rahatsızlıklarından dolayı Rabbine sığınmasını belirtir. Allah (c.c) kendisine, kendi ayetleriyle yönelen kullarından merhametini esirgemez. Peygamber Efendimizde bu konu da bireylerin ellerini başına koymasıyla duanın hükmünün yaşanmasına sebebiyet vereceğini belirtir. Kendisi de Haşr suresinin 21 ve 24. Ayetlerini okumuştur. Haşr suresi dışında okunan dualarında hükmü vardır çünkü Allah’ın adını anarak sıkıntılarımızdan kurtulmak istemek her türlü makbuldür.

 Haşr suresi 21 ve 24. Ayetleri:

21: Levenzelnâhâzâlkur’ânealâ cebelin le raeytehuhâşianmutesaddianminhaşyetillâh(haşyetillâhi), ve tilkelemsâlunadribuhâlinnâsileallehumyetefekkerûn(yetefekkerûne).

22: Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve, âlimulgaybiveşşehâdeti, huverrahmânur rahîm(rahîmu).

  1. Huvallâhullezî lâ ilâhe illâ huve, el melikulkuddûsusselâmulmu’minulmuheyminulazîzulcebbârulmutekebbir(mutekebbiru), subhânallâhiammâyuşrikûn(yuşrikûne).
  2. Huvallâhulhâlikulbâriulmusavvirulehulesmâulhusnâ, yusebbihulehumâfîssemâvâtivelard(ardı) ve huvelazîzul hakîm(hakîmu).

Yorum Yapılmamış

Cevap Ver